sida

Vallentuna Partiförening

Om du vill komma i kontakt med Vänsterpartiet i Vallentuna kan du kontakta någon i vår styrelse, mejla till [email protected] eller lämna meddelande på vår Facebooksida

STYRELSEN 2022

Ulf Sellgren, ordförande, mediaansvarig, miljö och klimat, 1:e ersättare i Kommunfullmäktige

0708-854587

Cristina Svedberg, kassör, medlemsansvarig, ledamot i kommunfullmäktige
073-6436441

Lena Lundgren, sekreterare, landsbygdsutveckling
070-8300705

Inger Larsson, vice kassör
070-7590642

Gunnar Bergström, gruppledare och ledamot i kommunfullmäktige, ledamot i kommunstyrelsen, ledamot cocialnämnden, socialpolitiska frågor
070-6372956

Ersättare: Samira Alborzi, skolfrågor

Revisor

Johan Fagerhem, 2:e ersättare i kommunfullmäktige
[email protected]

Valberedning

Åsa Brunius, Jelena Klemesova

OMBUD 2022

Folkets Hus-föreningen

Gunnar Bergström (styrelseombud), 070-6372956

Lena Lundgren (ersättare i styrelsen)
070-8300705

Vallentuna folkrörelsearkiv

Lena Lundgren (ombud), 070-8300705

V-aktuellt

Aktuellt från partiföreningen:

V-aktuellt November 2022

V-aktuellt Oktober 2022

V-aktuellt September 2022

V-aktuellt Juli-Augusti 2022

V-aktuellt Juni 2022

V-aktuellt Maj 2022

V-aktuellt April 2022

V-aktuellt Mars 2022

V-aktuellt Februari 2022

V-aktuellt Januari 2022

V-aktuellt December 2021

V-aktuellt November 2021

V-aktuellt Oktober 2021

V-aktuellt September 2021

V-aktuellt Augusti 2021

V-aktuellt Juli 2021

V-aktuellt Juni 2021

V-aktuellt Maj 2021

V-aktuellt April 2021

V-aktuellt Mars 2021

V-aktuellt Februari 2021

V-aktuellt Januari 2021

V-aktuellt December 2020

V-aktuellt Oktober-november 2020

V-aktuellt September 2020

V-aktuellt Augusti 2020

Föreningens stadgar

Partiets stadgar 2014

Verksamhetsplan

Verksamhetsplan 2022

Verksamhetsberättelse

Verksamhetsberättelse 2021

Kopiera länk